SİLİCONE SY / Silikon Esaslı Yumuşatıcı

SİLİCONE SY - Silikon Esaslı Yumuşatıcı

Maddenin Yapısı :

Amino fonksiyonel elastomerik silikon emülsiyonu

İyonik Yapı :

Noniyonik

Görünüşü :

Mikro, akıcı

Özellikleri :

Doğal,suni,sentetik ve her türlü karışımlarda kullanılan yumuşatma maddesidir. Mamüle yumuşak,dolgun ,kaygan bir tuşe,canlılık ve parlaklık kazandırır. Buruşmazlık özelliği verir. Konfeksiyon işlemlerinde kesim ve dikiş kolaylığı sağlar,iğnenin ısınmasını önler. Yıka-giy efektti sağlar. Renksiz olduğundan her türlü boyalı baskılı ürüne uygulanabilir. Pilink oluşumunu minimize eder. Yıkamaya ve kuru temizlemeye dayanıklıdır. Sürtme,ter ve yıkama haslıklarını olumsuz etkilemez.

Kullanma Şekli :

Fular ve çektirme metodlarına uygundur. Soğuk suyla karıştırılarak kolayca hazırlanır,köpük problemi yoktur. İlk önce asetik asit ilavesi ile banyo pH’ı 4-4,5 olacak şekilde ayarlanır. İstenilen tuşeye,tekstil mamülünün yapısına,dokuma özelliğine ve gramajına göre:
Fular uygulamasında : 5-20gr/lt
Çektirme yönteminde : %1-4 banyoya ilave edilir.

Depolama :

Silikon emülsiyonu açık kaplarda bekletilmemeli ve ayrıca Bidonun kapağı mutlaka kapalı tutulmalıdır. Soğuktan ve aşırı sıcaktan korunmalıdır. Depolama ömrü orijinal ambalajında ve oda sıcaklığında 6 aydır.

Ambalaj şekli :

60kg’lık ve 120 kg lık bidon

Uyarı :

Kesinlikle 50C’nin üzerine çalışılmamalıdır. Silikon apre yapılmadan önce mal iyice yıkanarak özellikle anyonik ve bazik kalıntılardan arındırılmalıdır. Çektirme yönteminde makine devri minimum seviyede tutulmalıdır.